emlakkulisi projeara

Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 13 Ekim 2011 konuğu : Emre Narin

Paylaş:2. Bölüm

Paylaş:
Emlak Haberleri
video_satış

Proje Adı

: Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 13 Ekim 2011 konuğu : Emre Narin

Firma

:

Lokasyon

: İstanbul

Video Sayısı

: 2

Video Tarih

: 2011-10-13 13:58:31

Görüntülenme Sayısı

: 7817

Video No

: 1994

Etiketler

: emlakkulisi skyturk programı 13 ekim konuğu emre narin , 13 ekim emlak kulisi , 13 ekim skyturk emlakkulisi , martı gyo emre narinskytürk emlakkulisi , skyturk emlak kulisi programı , 12 ekim emlak kulisi konuğu erden timur , Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programı , skyturk emlakkulisi , tebernüş kireçci skyturk programı ,

Video Açıklaması

:Bölüm 2 | Tebernüş Kireçci: İyi günler. Sevgili İzleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’ne hoş geldiniz. Bugünkü konuğumuz Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin. Emre Narin ile Çerkezköy emlak ve konut piyasasını, İstanbul ve Ege turizm ve otel yatırımlarını konuşacağız. Hoş geldiniz diyorum.

Emre Narin: Hoş bulduk.

Tebernüş Kireçci: Nasıl gidiyor işler önce Çerkezköy’den başlayalım isterseniz?

Emre Narin: Çok şükür diyelim. Biz zaten birinci etabımızın sonuna geldik son teslimlerimizi yapıyoruz. Bu sene sonuna kadar yaklaşık 300 daireyi daha teslim edince Narin Park’ın 1. etabını Erguvan Sitesi’ni tamamlamış olacağız.

Tebernüş Kireçci: Toplam kaç konut olacak?

Emre Narin: Toplam 548 konut oluyor. Şu an da zaten 134 konut teslim edildi orada hayat başlamış vaziyette ve bu son 3 ayda da aşağı yukarı 314 dairenin teslimini yapacağız ve 1. etabımızı sona erdireceğiz.

Tebernüş Kireçci: Peki yatırım potansiyeli olaraktan Çerkezköy, İstanbul’a karşılaştırdığınız da ne düzeyde? Daha mı iyi daha mı kötü?

Emre Narin: Şimdi kesinlikle daha iyi. Bu çok net çünkü Çerkezköy’ün geleceğiniz ve gelecek bir çok projeyi göz önüne aldığımız zaman ki bunda en çok öne çıkan hızlı tren projesi var 2012’de inşaatına başlanması planlanıyor hızlı tren projesinin, bu gerçekleştiği zaman Halkalı-Çerkezköy arası 20 dakikaya iniyor. Çerkezköy çok ciddi bir sanayi göçü alıyor.

Tebernüş Kireçci: Orada bir parantez açalım isterseniz. Yıllık nüfus artış hızı yüzde 10.

Emre Narin. 10 civarında bir nüfus artışı var. 2009 senesinde Türkiye’nin en hızlı nüfusu artan ilçesiydi Çerkezköy, şimdi İstanbul’un yeni 100 binlik imar planında zaten sanayinin taşınacağı 2 tane destinasyon belirlenmiş durumda bir tanesi Gebze 1 tanesi de Çerkezköy ve Gebze belli bir ölçüde yükünü almış durumda. Çerkezköy ise henüz fiyatlarla da mukayese ettiğiniz zaman sanayi arsalarını Gebze’nin çok gerisinde ve bu şekilde önümüzdeki on yılda İstanbul’un sanayiden arındırılarak tamamen finans ve servis merkezi haline getirilmesi planlanıyor. Bu bağlamda da 2 milyon kişinin taşınması düşünülüyor tabii ki bunun hepsi Çerkezköy’e taşınmayacak ama ağırlıklı olarak Trakya’da olacağını düşünüyorum.

Tebernüş Kireçci: Orada öyle bir handikap var fabrikalar Çerkezköy’e taşınıyor, insanlar Çorlu’ya taşınıyorlar. Çorlu biraz daha gelişmiş bir lokasyon aslında Çerkezköy tam o sanayiden kaynaklanan göçü tutamıyor değil mi?

Emre Narin: Şimdi şöyle nitelikli konut konusunda Çerkezköy’de yeni esasında biz burada başı çektik ilk defa biz nitelikli konutu Çerkezköy’de ürettik. Bizim Narin Park projemiz içerisinde biz yaklaşık 7 bin konutu 7-2 sene içerisinde 350 dönümlük bir arazi üzerinde gerçekleştireceğiz. Tabii biz bunun belli biz kısmını karşılayabileceğiz ama nitelikli konut üretimini Çerkezköy’de artması lazım zaten yavaş yavaş büyük gruplarında girmeyi planladıklarını duyuyoruz doğaldır da. Ne Çorlu ne Çerkezköy hiçbirisi kendi başına bütün bu yükü kaldıramaz bu işin genele biraz yayılması lazım.

Tebernüş Kireçci: Peki gelelim bu 30 yıllık konut kredisine 2002-2003’te konut kredileri ilk düşmeye başladığı zaman 30 yıllık konut kredisi tabelada vardı ama pek kullanılmazdı hatta hiç unutmuyorum 2004-2005 furyasında 2 müşteri başvuru yapmış 30 yıl yoktu affedersiniz 20 yıllık kredileri 2 müşteri başvurmuş o da reddedilmişti. Konuya dönecek olursak 30 yıllık konut kredisi talep var mı gerçekten insanlar kullanmak istiyorlar mı?

Emre Narin: Var şimdi biz Şekerfinans’la bir anlaşma yaptık kendileri zaten Türkiye’de sağlayan tek kurum kredi 30 yıllık. Şimdi 30 yıllık kredinin avantajı şu; bu dediğiniz gibi 30 yıllık hep bizim eskiden filmlerden duyduğumuz filmlerde gördüğümüz “ya işte mesela sıradan bir polis memuru bu evleri nasıl alıyor sorusunu kendimize hep sorardık. Bunun cevabı hep bu mortgage artık bütün dünyanın çok yakından tanıdığı mortgagela alakalı bir husustu şimdi 30 yıllık kredinin şu avantajı var. Evet dönem uzun özellikle Türkiye’de daha ziyade 5 ile 10 sene civarında bir yoğunlaşma olduğunu düşünürsek, Türkiye’de bu konsept biraz yabancı ama bir mukayese yaptınız zaman çok yıla yayıldığı için ödemeler daha avantajlı oluyor ve 30 yıllık fiks bir fiyat ödüyorsunuz. Şöyle anlatayım mesela siz 30 yıllığına 100 bin liralık bir kredi kullanarak ev sahibi olursanız 30 yılda anapara artı faiz ödeyeceğiniz para yaklaşık 0,99 faizle 365 bin lira civarında toplam ödeme yapıyorsunuz. Aynı evi 800 liralık bir kira bedeli ile kiralayacak olursanız 30 yılda ödeyeceğiniz para yaklaşık 758 bin lira oluyor yani 2 mislinden fazla bir ödeme yapıyorsunuz bu da neden oluyor kiralarda bir artış oluyor. Devletin bir kira artış çarpanı var bunu uyguladığınız zaman projeksiyona o yüzden evi kiralamak yerine evi satın almak ve 30 yılda bunu ödemek çok daha avantajlı hale geliyor.

Tebernüş Kireçci: Ne zaman başladınız kampanyaya?

Emre Narin: Çok yeni yani 10 gün oldu

Tebernüş Kireçci: Hiç kullandırdınız mı çok merak ediyorum?

Emre Narin: Hayır ama başvurular var. Ama tabii kredilerin prosedür süresi var sanırım çok yakında kullandırırız. Daha evvel 2 kişi başvurmuş olmamış ilk alanı sizle paylaşırız.

Tebernüş Kireçci: Gelelim turizme İstanbul otel ve turizm yatırımlarına doyacak doymayacak tartışması var, fizibiliteler var biliyorsunuz. 2014-2015’te bu şehir otelciliğinde son noktaya gelineceği, yapılacak yatırımlarla beraber kapasite sorununun olacağı eğer turizm potansiyelinde ciddi bir artış olmazsa. Önce şunu bir değerlendirelim yani son 10 yılda şehir otelciliği doluluk oranı ve yatak satış fiyat açısından ne düzeye geldi? Burada bir başlayalım sonrasında nereye gideceğini değerlendirelim.

Emre Narin: Şimdi İstanbul şehir otelciliğinde çok öne çıkıyor son 4-5 yıldır, yurtdışında da yıldızı çok parladı. Bir iş merkezi haline geldi dahası artık turistlerinde ilgilisini çekmeye başladı. Şimdi kapasite yeterli yetersiz konusunda İstanbul’da 100 bin yatak var yani turist ağırlanabilecek her türlü yıldız kategorisinde.

Tebernüş Kireçci: Birinci ikinci sınıflar hariç diyorsunuz

Emre Narin: Hepsi dahil 100 bin yatak var. Yani turizm işletme belgesi olan 100 bin yatak var. İstanbul’a bu sene gelen turist sayısı 8 buçuk - 9 milyon gibi bekleniyor ve şu anda İstanbul’a gelen turist ya da ziyaretçinin averaj kalış süresi 1.8 gün…

Tebernüş Kireçci: Peki burada isterseniz bir reklam arası verelim sonra kaldığımız yerden devam. Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’nde Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin’le beraberiz kısa bir reklam arasından sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Tebernüş Kireçci: İyi günler. Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’nde Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin’le kaldığımız yerden devam ediyoruz. İstanbul’daki otel piyasasını turizm potansiyelini anlatıyordunuz…

Emre Narinn: Şimdi İstanbul’a gelen şu anki ziyaretçi profilinin geçirdiği averaj kalış süresi 1.8 ki bu önümüzdeki dönemde turist artacağı için artacaktır. Bundan bile yola çıktığınız zaman İstanbul’da yaklaşık 18 milyon geceleme yapılıyor gibi bir rakam çıkıyor karşımıza. 100 bin yatak olduğunu düşünürsek toplam kapasitemiz 36 milyon o da gecelemeye el veriyor. Yani bu şu demek İstanbul’daki bütün oteller otomatik yüzde 50 dolu bütün sene.

Tebernüş Kireçci: Burada bir soru soracağım merak ettiğim için. Doluluk oranı önce lüksler doluyor sonra aşağı doğru mu geliyor yoksa önce ucuzlar doluyor sonra yukarı doğru mu çıkıyor?

Emre Narin: İkisi de oluyor yani bunu çok net şöyle yada böyle demek zor. Özellikle konferans dönemlerinde mesela İstanbul geçen senen 107 tane konferansa ev sahipliği yaptı sadece herkes kafasını sokacak bir yer bulmaya çalışıyor. Orada o yıldızda kalayım bu yıldızda kalayım pek düşünemiyor insanlar. Şimdi 2016’da 15 milyon turist bekleniyor İstanbul’a bu 30 milyon geceleme demek yani bugünden İstanbul’un yatak kapasitesi 50 bin bile artsa ki bunun İstanbul’a kayabileceğimiz bir arsa arzı yok ortada sizinde çok çok iyi bildiğiniz üzere. Ancak bugünkü seviyeyi yakalayabiliriz o yüzden İstanbul’a yakında bir gelen turist sayısı duracak kapasite yetecek daha fazlasına gerek yok gibi bir noktaya yakın gelecekte geleceğimizi düşünmüyorum.

Tebernüş Kireçci: Peki burada başka bir şey var son dönem İstanbul’un turizm potansiyeli artıyor otelcilikte iyi bir para var esprileriyle hareket edilerek inanılmaz şekilde rezidansların kiralanması gündemde. Bir çok projede iyi bir otelle anlaşma hep gündeme getiriliyor. Bunu nasıl görüyorsunuz? Yani bu iş başarılı mı olur başarısız mı olur? Burada pasta büyük mü yoksa insanlar açısında çokta abartılacak bir şey yok mu?

Emre Narin: Ben bu işin başarılı olacağını düşünüyorum zaten bizimde çekirdek iş kollarımızdan biri turizm çok iyi bildiğiniz gibi. Rezidans konusu yani özellikle uzun dönemli kalacak kişilere yönelik bir rezidans meselesi var biliyorsunuz. Onunda çok başarılı olacağını düşünüyorum özellikle eski İstanbul’a yakın İstanbul’un içindeki yerlerde bu çok rağbet görüyor, başarılı oluyor. Yani şu ana kadar rezidans yapıp da şikayet edene ben pek rastlamadım. Otel konusu zaten demin anlattığım gibi ama lokasyon tabii burada çok önemli özellikle bir mesela konferans bölgelerine yakın yerde oteller çok ön plana çıkıyor.

Tebernüş Kireçci: Mesela neresi somut lokasyon söyleyecek olursanız?

Emre Narin: Kongre vadisine yakın Şişli, Taksim, Nişantaşı buralar zaten çok öne çıkıyor. Yine havaalanına yakın bölgeler öne çıkıyor. Burada çünkü sürekli bir hareketlilik var ve bu insanlar buralara geldiği zaman yakında kalacak bir yer arıyorlar. Ama tabii en öne çıkan yer kongre vadisine yakın Şişli, Beşiktaş bu bölgeler çok öne çıkıyor.

Tebernüş Kireçci: Peki Anadolu Yakası’nı nasıl görüyorsunuz bu açıdan?

Emre Narin: Anadolu Yakası bildiğiniz gibi 2-3 senedir atağa kalktı. Bu atağın devamının gelmesi gerekiyor çünkü Anadolu Yakası’nda çok ciddi bir yapılanma var. özellikle finans merkezimizin orada olacak olması bütün büyük bankaların o tarafa taşınacak olması ve İstanbul trafiğini de göz önüne aldığımız zaman tabii ki insanlar o tarafta bir yerde barınmayı tercih edeceklerdir. Anadolu Yakası’nda çok iş var hani çok ciddi bir iş trafiği var bir sürü fabrikalar var, ofisler yurtdışından gelen var giden var. Sabiha Gökçen çok aktif şekilde artık çalışıyor.

Tebernüş Kireçci: Dünyanın en hızlı büyüyen havaalanı son 3 yıldır üst üste çok ilginçtir.

Emre Narin: Maşallah diyelim böyle devam edecektir. Anadolu Yakası’nda da ciddi fırsatlar olduğunu düşünüyoruz.

Tebernüş Kireçci: Peki otelin yatırım açısından geri dönüş hızı nedir?

Emre Narin: Bizim sahil otellerinde biz genelde 10 sene artı eksi gibi her zaman düşünürüz yani bu 10-15 sene evvel 6-7 senelerdeydi ama artık tabii fiyatların geldiği nokta rekabetin artmasıyla bu 10 senelere kadar çıktı. Şimdi İstanbul tabii farklı bir organizma, İstanbul’da eğer sıfırdan bir arsa bulup üzerine bir otel koyduğunuz zaman bunun geri dönüşü çok daha uzun olabilir. 30 yıla kadar çıkabilir. Ama burada siz alıp geliştirip işletecekseniz bu sıkıntı ama ben bunu alayım geliştireyim 3-5 sene sonrada nasıl olsa buraya bu kadar yabancı sermaye geliyor birisine satarım paramı cebime koyarım diye bakıyorsanız bir sıkıntı yok. Çünkü İstanbul’da arsa fiyatlarının geri gitmesi diye bir şey ben söz konusu olduğunu düşünmüyorum.

Tebernüş Kireçci: Piyasada istikrar devam edeceği sürece…

Emre Narin: Bir de arz yok çünkü arzın olmadığı yerde talep sürekli geliyor.

Tebernüş Kireçci: Ama belediyelerin imar komisyonları boş bulmuyor, park, yeşil alan, yol bir şekilde imarı değiştiriyorlar. Peki geri dönüş hızı olarak Çerkezköy nasıl?

Emre Narin: Çerkezköy, konut tarafından baktığımız zaman tabii kendi özelimizde bahsedeceğim bizim 1+1’lerimiz ki onların fiyatı şu an 76 bin liradan başlıyor. Atlık 550 liralık bir kira getirisi var. bu da aşağı yukarı 130 ay sizin sevdiğini tabirle bir çarpana delalet ediyor. Ve bu iyi bir geri dönüş.

Tebernüş Kireçci: İstanbul için iyi peki niye satıyorsunuz bu evleri o zaman GYO’nun portföyüne koyun, kiraya verin daha mantıklı otel yapmaktan da daha mantıklı.

Emre Narin: Tabii şimdi bütün fiyatları sepete koyamıyoruz kendi içimizde risklerimizi dağıtmamız lazım. Bir kısım konut tabii o şekilde portföyde tutmayı biz de değerlendiriyoruz.

Tebernüş Kireçci: Daha mantıklı değil mi? Dönüş hızı falan açısından baktığınız zaman gerçekten de şu an İstanbul’da 200 altında kira çarpanının bulmak çok zor. Benim favorim Çapa, Cerrahpaşa aslında orada çok iyi kira çarpanı ortalama olaraktan 100’ün altı. Banka kredisine uygun olmayan ve depreme karşı dayanıklı olmayan yapılar böyle bir kira çarpanı yok ama deprem olursa evde yok tabii. İkisi bir arada 100-150’nin altı İstanbul için biraz zor rakamlar.

Emre Narin: Yani geri dönüş olarak Çerkezköy öncelikli ve dediğim gibi hızlı tren 3. Havaalanı sanayi göçü, Tekirdağ Limanı, Halkalı taşıması gibi bir sürü sebepleri bir araya koyduğunuz zaman ciddi bir potansiyel görüyoruz ve biz bu dediğiniz etaplar içerisinde bizim daha yapacağımız en az 7-8 etap var. Çünkü yaklaşık 7 bin konut olarak bunları da hepsinin bir yapmayacağız tamamen arsa bizim portföyümüz de olduğu için talebe dayalı olarak geliştireceğiz avantajımız ama tabii muhakkak bir kısmını da bu şekilde değerlendireceğiz.

Tebernüş Kireçci: Biliyorsunuz yedinci, sekizinci etaplarda kira çarpanları böyle olmayacak. Çünkü İstanbul’da böyle bir şey var müşteriyi gördüğü zaman öğleden önce bir fiyat listesi, öğleden sonra bir fiyat listesi falan biz geçmişte gördük. Umarım Çerkezköy’de de aynısı olmaz.

Emre Narin: Siz diyorsanız vardır muhakkak

Tebernüş Kireçci: Gelelim Ege Bölgesine. Ege’de işler nasıl, turizm bölgelerinde işler nasıl?

Tebernüş Kireçci: Arz fazlası var mı yok?

Emre Narin: Yok, şu an için yok. Şimdi Antalya ve Ege’yi biraz ayırmak lazım. Ege kat etmesi geek yolu henüz kat etmedi yani Ege’nin önünde çok güzel bir yok var. Hükümetimizde bu yönde çok güzel adımlar ayır, buranın geliştirilmesine yönelik, turizm potansiyeli açısından. Antalya bir lokomotif yani artık Türkiye’ye gelen turistin yüzde 30’u Antalya’ya geliyor. Bu sene turizmde ben şikayet eden kimseye rastlamadım herkesin işleri çok şükür iyi gitti. Tabii bu Kuzey Afrika ülkelerinde yaşananların etkisi oldu ki bu belirsizlik hala sürdüğü için önümüzdeki senenin de biz iyi olacağını düşünüyoruz. Bizim devam eden ve başlamış yatırımlarımız var bir tanesi az önce bahsettiğimiz İstanbul’da bir 600 yataklı tesisimiz açılacak nisan ayında inşallah.

Tebernüş Kireçci: Nerede?

Emre Narin: Taksim’de 600 yataklı, 5 yıldızlı bir tesis. Şu anda inşaatına başladık orada uzun vadeli bir kiralama yaptık 30 yıllık bir binayı. Bu bizim şehir otelciliğine ilk girişimiz olacak heyecanlı ve keyifliyiz bu yüzden. Diğer yandan Güney’de de 2 tane projemiz var. birisi Marmaris İçmeler’de bizim var olan Martı Resort Otelimizin yanındaki kamuoyunda maliye kampı olarak bilinen arsayı biz bu sene başında 49 yıllığına kiraladık. Orada 600 yataklı bir tesis yapacağız. Yine bizim Sarıgerme’de biz arazimiz var 100 dönümlük Ocak ayında onun inşaatına başlıyoruz 2013’te de orayı devreye sokacağız. Orada 1.500 yataklı bir tesisimiz var. ve marinada bir butik otelimiz bu sene açılıyor önümüzdeki yıl. Ve tabii bizim Kuşadası Komer Kongre Merkezi’nin hemen bitişiğinde bir yatırımımız olacak inşallah onunda 2014’te heralde en erken açılması ön görülüyor orada da 1300 yataklı içinde dükkanlar da olan büyük bir gelişim projeyi diyeyim. Çünkü Komer önümüzdeki sene açılıyor yaklaşık 10 bin kişiyi ağırlayabilen Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük kongre merkezi. Bakanlığımız da buraya çok önem verdi hatta önümüzdeki sene uluslar arası kongrede alındı bildiğin kadarıyla.

Tebernüş Kireçci: 2 kongreyle bu işler olmaz ama

Emre Narin: Önümüzdeki sene açılıyor tabii kongreler 1-2 senede bir olduğu için. Yani biz Martı Grubu olarak 2 bin 200 yatağımız var 2014 senesi itibariyle 6 bin yatağa çıkmayı hedefliyoruz. Ciddi bir Pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Keyifli ve heyecanlı günler.

Tebernüş Kireçci: Martı GYO hisseleri ne olacak? Yıllardır hep böyle yatay trende çok ciddi kazandırmıyor yatırımcısına, ne zaman yatırımcısına para kazandıracak? Ben borsacı değilim ama merak ettiğim için soruyorum.

Emre Narin: Valla şimdi bu Martı GYO özelinde bir durum değil. Bütün GYO hisselerinde yaşanan bir sıkıntı. Şimdi çok büyük GYO hisselerinde de yüzde 50’lere – 60’lara varan iskontolar. Ben bunu biraz şununla bağdaştırıyorum. Şimdi GYO konusu biliyorsunuz bizim İMKB’de ağırlıklı olarak Avrupalı yatırımcılar daha çok yer alıyorlar. GYO konusu Avrupa’da daha yeni yeni oturan bir konsept kafalarda da GYO esasında Amerika’da 60’lı yılların sonunda başlamış otel GYO’ları ise 90 yılların ortasından itibaren. Yani Amerika’ya gittiğiniz zaman yatırımcılar sizi daha iyi anlıyorlar ama onlarında Türkiye’ye yatırım yapma süreci daha uzun zaman alıyor. Bu Martı GYO özelinde değil biliyorum yatırımcılar bundan mağdur, bizde mağduruz çünkü Martı GYO’nun en büyük yatırımcısı Martı Otel işletmeleri bizim ana şirketimiz ama zaman içerisinde insanlar bunu idrak ettikçe toparlanacağını düşünüyorum. Buradaki en önemli konu GYO’ların temettü ödemesi proje kabiliyetinin olması.

Tebernüş Kireçci: Bize ayrılan sürenin sonuna geldik ama GYO’ların temettü dağıtmaması ayrı bir konut bunu başka bir programda mutlaka tekrar konuşalım.

Emre Narin: Biz üstümüze düşeni yaptık bu sene dağıttık, önümüzdeki senede devam edeceğiz.

Tebernüş Kireçci: Yine temettü dağıtmaya devam ediyorsunuz. Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’nde bugünkü konuğumuz Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emre Narin’di. Emre Narin’le İstanbul turizm ve otel yatırımlarını Çerkezköy emlak ve konut yatırımlarını konuştuk birazda Ege’ye uzandık. Yarın yeni bir konu yeni bir konuyla görüşmek üzere diyorum. İyi günler efendim.Konut Times Konut Haberleri
kişi Facebook'ta beğendi
7817 kişi bu videoyu izledi
7817 kez izlendi
3. köprü yapim video , kuyumcukent video , havadan emlak video evora , w bahce video , garanti koza video , Unikonut Ispartakule havadan emlak video , havadanemlak hosdere video , dumankaya konsept halkalı son hali video ,
Şuan sitedeki 42 kişi toplam 9.464 video'nun keyfini çıkarıyor.. Sizde onlardan birisi olun