emlakkulisi projeara

Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 17 Ekim 2011 konuğu : Mehmet Yalçıntepe

Paylaş:2. Bölüm

Paylaş:
Emlak Haberleri
video_satış

Proje Adı

: Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 17 Ekim 2011 konuğu : Mehmet Yalçıntepe

Firma

:

Lokasyon

: İstanbul

Video Sayısı

: 2

Video Tarih

: 2011-10-17 13:49:29

Görüntülenme Sayısı

: 5949

Video No

: 2041

Etiketler

: Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programı , skyturk emlakkulisi , tebernüş kireçci skyturk programı , tebernüş kireçci emlak kulisi , tebernuskirecci.com.tr , skyturk emlakkulisi 17 ekim , 17 ekim emlakkulisi konuğu mehmet yalçıntepe , maximoon , yalçıntepe group ,

Video Açıklaması

: Bölüm 2 | Tebernüş Kireçci: İyi Günler. Sevgili İzleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’ne hoş geldiniz. Bugünkü konuğumuz Yalçıntepe İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe. Hoş geldiniz diyorum efendim.

Mehmet Yalçıntepe: Hoş bulduk.

Tebernüş Kireçci: Esenyurt piyasasında işler nasıl? Buradan başlayalım isterseniz.

Mehmet Yalçıntepe: Esenyurt piyasasında işler çok iyi, her şey yolunda gidiyor. Esenyurt piyasası çok güzel. Esenyurt piyasası Türkiye’nin bugün artık Esenyurt cazibe merkezi halini aldı. Kimin 3 kuruşu varsa Esenyurt’ta geliyor parasına para kazandıracağım diye yatırım yapıyor. Bunun artı bir de dış boyutu var, dış devletlerden de gelip bugün Esenyurt’ta yatırım yapabiliyor. Türkiye’ye güveniyor, parasına para kazandırmaya çalışıyoruz..

Tebernüş Kireçci: Kazanabiliyor mu?

Mehmet Yalçıntepe: Kazanıyor. En az 1-2 sene gibi bir zamanda parasına yüzde 100 gibi bir para kazandırıyor.

Tebernüş Kireçci: Peki yabancılardan bahsettiniz Esenyurt’ta kimler geliyor ağırlıklı olarak?

Mehmet Yalçıntepe: Şimdi, birkaç tane İngiliz şirketi var Esenyurt’tan daireler, bloklar halinde alıyor dış piyasaya pazarlıyor. Arap ülkelerinden gelen var, Rusya’dan gelen var benim bildiğim kadarıyla Romanya’dan, Almaya gibi böyle ülkelerden Türkiye’ye hele hele Esenyurt’a yatırım yaptığına şahit oldum.

Tebernüş Kireçci: Peki bir inşaat yoğunlaşması var şu an İstanbul’un herhalde en fazla şantiyesi olan en fazla metrekare bazlı ve metreküp bazlı inşaat gerçekleştirilen ilçesinden bahsediyoruz. Gelecekte bir arz fazlası, ihtiyaç fazlası konut görünüyor mu?

Mehmet Yalçıntepe: Şimdi fazlası görünmüyor. Neden derseniz sayın başbakanımız diyor ki en az 3 çocuk böyle Türkiye’miz 70 milyonsa 20 sene sonra ne oluyor 210 milyon mu oluyor?

Tebernüş Kireçci: Çok zorlarsanız olur da herkes 3 çocuk yapamıyor. Sizin kaç çocuk var peki onu da öğrenelim?

Mehmet Yalçıntepe: Benim 5 çocuğum var.

Tebernüş Kireçci: Şimdilik 5 mi yoksa noktayı koydunuz mu?

Mehmet Yalçıntepe: Valla ben olacak diye düşünüyorum daha ileriye doğru. Çünkü o gençlik geleceğimizin istikbalidir her kimin çocuğu olursa olsun bizim geleceğimizdir. O yüzden konut sorunu Türkiye’de bitmeyecek. Esenyurt’ta neden çoğaldı denilirse. Esenyurt, bugün Türkiye’nin 3-5 tane çok kazandıran ilçelerinden birisi oldu. Etiler, Taksim, Beyoğlu gibi yerlerden sonra Esenyurt gelebiliyor. Arazi ucuzdu ucuz konut üretildi ve parasına para kazandırıldı. Bugün 60-70 bin liraya aldığınız projeden girdiğiniz bir daire 2 sene sonra proje bittiğinde 150 bin liraya kadar görebiliyor bunu. Sonra Esenyurt sanayinin içi, denize daha yakın olması, Istıranca dağlarına daha yakın olması, doğa olaraktan bölgenin en güzel yerlerinden birisi. Onun için Esenyurt’a yatırımlar bitmeyecek. Bundan sonra şu da var burada en büyük etken şu da oldu. Esenyurt yeni mi keşfedildi denilirse evet 2004 yılları gibi Sayın Necmi Kadıoğlu geldikten sonra Esenyurt’un çehresi değişti. Esenyurt’a yatırımlar çoğalmaya başladı. Niye? Yatırımcıya yardım edildi. Yatırımcının her zaman işi kolaylaştırıldı, bürokrasiye takılmadı yatırımcı. O yüzden de Esenyurt’ta şantiyeler çoğaldı, şantiyeler çoğaldıktan sonra da yatırımcılar o tarafa gelmeye başladılar.

Tebernüş Kireçci: Peki uzun vade de İstanbul’un konut piyasasından beklentisi yüksek. Türkiye’nin de yüksek ama İstanbul daha özel ve İstanbul’un batı yakasının özel bir yeri var buna itiraz etmiyoruz. Kısa vadede bir arz fazlası bekliyor musunuz? Yani sonuçta 1500 konut siz yapıyorsunuz, 10 bin konut sizin bölgede yapılıyor, 50 bin konut Esenyurt’un aşağı bölgesinde yapılıyor. Nereden bakarsanız bakın gelecek birkaç yılda 100 bine yakın konut telaffuz edeceğiz başlayacaklarla beraber. Burada bir arz fazlası olacak mı?

Mehmet Yalçıntepe: 100 bin kadar konut yapılacak ama bundan 3-5 sene önce Türkiye’nin 3 milyon gibi konut açığı vardı. Daha yüzde kaçı yapıldı ki

Tebernüş Kireçci: Peki konut açığı ile ilgili rakamlar havada uçuşuyor. Konut ve emlak ile ilgili ciddi bir istatistik yok zaten kesin olaraktan bildiğimiz bir şey var. Editör arkadaşlarım saydılar tek tek ilçeleri, İstanbul’da 100 bin adet yıllık evlenmeden kaynaklanan ihtiyaç var 60 bin adette boşanmadan kaynaklanan ihtiyaç var 160 bin. Yaklaşık bir 100 bin – 150 bin göçten kaynaklanan bir ihtiyaç var, 300 bin konutluk ihtiyaç var İstanbul’da bu kesin. Ama konut açığı derken tekli konut konusu önemli tekli konut açısından bakarsanız Türkiye’nin milyonlarca değil belki 10 milyon konuta ihtiyacı var. Bir arz fazlası görüyor musunuz önümüzdeki dönem?

Mehmet Yalçıntepe: Şimdi hiçbir kardeşimizin yuvasının yıkılmasını istemiyoruz. Ama ayrılabiliyorlar, ama ayrıldıkları zaman da bu 10 sene sonra tekrar bir 300 bin daha açığa çıkacak. O yüzden yani kapasite doluyor, bundan sonra alıcı azalır diye bir şey yok. Türkiye’de yeter ki kaliteli imalatlar yapalım. Halkımızın yaşayabileceği projeler üretelim. Yüksek katlı gecekonduları üretmeyelim. Yani projeden alan bir kardeşimiz, çocuğunu alsın gezdirebileceği bir yeşillik bulabilsin. Ama bakıyorsunuz. Böyle fazla daire çıkartmak için ne bahçe bırakıyorlar, ne yeşillik bırakıyorlar ne havuz kalıyor.

Tebernüş Kireçci: Artık öyle değil ama büyükşehir belediyesi ve yerel belediyeler kordineli çalışıyorlar. Ve yoğun inşaatlara ruhsat vermiyorlar

Mehmet Yalçıntepe: İnşallah öyledir. Benim düşüncem şöyledir; ben projeye girildiği zaman en az yüzde 50’si yeşil alan olsun, havuzunu evinin yanında bulabilsin, alışveriş merkezini evinin yanında bulabilsin.

Tebernüş Kireçci: Hastaneyi, okulu yanında bulabilsin

Mehmet Yalçıntepe: Evet. Esenyurt’ta bunlar var, hastanesi var, okulu var. Şu an da okullarda sınıflara girildiği zaman bir özel okul gibi her sınıfta 20-30 öğrenci var. Bir zamanlar çoktu 50-60 tane okuyorlardır. Sabah 50-60 öğrenci, öğleden sonra 50-60 okuyorlardı. Ama dediğim gibi Sayın Necmi Kadıoğlu geldikten sonra Esenyurt’ta çok büyük atılım kaydedildi. Okullar yapıldı ve bunlara istinaden devlet hastanesi yapıldı. Bugün Esenyurt’un 11 tane çıkışı var trafik diye bir şey yok. Esenyurt bölgenin, İstanbul’un en güzel merkezlerinden birisi olacak. Bugün Esenyurt’ta yatırım yapmayanlar 10 sene sonra pişman olacaklar.

Tebernüş Kireçci: Peki ben 2021’de ben yine size sorarım unutmam. İkimizde yaşarsak seve seve sorarım bunu. Peki metrobüs ne yapacak ihtiyacı karşılayabilecek mi 1, 2.ciside metrobüsün kuzeye kadar uzatılması gündemde mi?

Mehmet Yalçıntepe: Şimdi o konuda tabii ki çalışmalar vardır. Orada Bahçeşehir var Esenyurt var.

Tebernüş Kireçci: Ispartakule var mesela. Ispartakule daha az yapılaşması olan gerçekten nitelikli bir lokasyon ama Esenyurt kadar ilgi görmüyor.

Mehmet Yalçıntepe: Ama Ispartakule bugün öyle. Esenyurt’ta yer kalmadı ki artık. İster istemez şehre en yakın yer Ispartakule olduğu için bundan sonra Ispartakule’da dolacak. Oradan Esenyurt’u geçtiğimiz zaman Hadımköy’de imarlar açıldığı zaman Hadımköy’de değerlenecek.

Tebernüş Kireçci: Hadımköy zaten sanayi ağırlık ve konut yerleşkesi düşük yoğunlukta…

Mehmet Yalçıntepe: Yerleşim alanı da var Hadımköy denildiği zaman Arnavutköy’e doğru uzanıyor bu. Bugünden bir önlem alınırsa çarpık yapılaşmanın önüne geçilir diye düşünüyorum. Ne oluyor? Her köşeye bir tane bina yapılıyor 5 daire, 10 daire onlar satılıyor tabii ki o da ihtiyaç orada yaşamak isteyen insanlarımız da var ama bugünden böyle projelere şans tanınırsa. O çarpık yapılaşma olmaz diye düşünüyorum. O kardeşlerimiz de böyle projelerden faydalanırlar. Bugün o daireleri de almak kolay değil. Nereden baksan 100-120 bin lira öyle bir daire. Ama proje yapılırsa bu paralara projeden de alabiliyor. Hiç değilse güvenlik içinde çoluğu çoçuğu yaşayabilecek orada. Halkımızı yönlendirmek lazım şimdi nasıl yönlendirirsen öyle yaşar. Halk yönlendirilirse bugünden Esenyurt zaten doldu dediğim gibi ucuz arazi kalmadı bugün milyon dolarlardan bahsediliyor.

Tebernüş Kireçci: Peki Esenyurt’ta arsa metrekareleri ne kadara geldi?

Mehmet Yalçıntepe: Bugün 1 milyon dolardan aşağı istemiyorlar bin metrekare araziye.

Tebernüş Kireçci: Bin metrekareye 1 milyon, metrekaresi bin dolar?

Mehmet Yalçıntepe: Evet.

Tebernüş Kireçci: Siz eskiden beri orada demir ticareti yapıyorsunuz, bir çok inşaatçıyı yakından tanıyorsunuz arsa ve arazi fiyatlarını biliyorsunuz 5 yıl önce 2006 yılında 2005 yılında bugün 1000 dolara satılan arsayı ne kadar alabilirdik?

Mehmet Yalçıntepe: Şimdi şöyle diyeyim daha önceye gittiğimiz zaman 95’ten sonraya baktığımız zaman Esenyurt’ta araziler para etmiyordu.

Tebernüş Kireçci: Peki şöyle yapalım kısa bir reklam arası verelim. Sonra bu Esenyurt arsa ve arazi piyasasını biraz daha uzun konuşalım. Sevgili İzleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’nde kısa bir reklam arasından sonra tekrar bir araya geleceğiz.

Tebernüş Kireçci: İyi günler. Sevgili İzleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’nde Yalçıntepe Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. Evet Esenyurt konut piyasasını konuştuk arsa ve arazi piyasasına gelmiştik. 5 yıl önce 2005-2006’da arsa metrekare fiyatları ne kadardı?

Mehmet Yalçıntepe: 5 sene önce Esenyurt’ta arsa fiyatları o kadar fahiş fiyatlarda değildi. 500 liraya falan metrekaresini alabildiğin yerler bugünse 1000 dolarlardan artık bahsediliyor o yüzden Esenyurt’ta bundan sonra artık ucuz konut üretme şansın kalmadı. O yüzden de artık Esenyurt’ta bundan sonra artık ucuz konut üretme şansı kalmadı. Esenyurt’tan bugüne kadar faydalananlar faydalandı bundan sonra ne olacak? Dediğim gibi daha ileriye Çatalca, Silivri gibi Hadımköy, Arnavutköy gibi bölgelere kaçmak zorunda kalıyorsun. Ya lüks konut üreteceksin, ya da ucuz konutta Esenyurt’ta artık zorlaştı. O yüzden bugüne kadar Esenyurt’tan alamayanlar diyorum ki yatırımlarını hızlandırsınlar Esenyurt’ta hiç değilse şu son fırsatları kaçırmasınlar diyorum. Esenyurt gerçekten çok güzel bir bölge oldu.

Tebernüş Kireçci: Peki 100 bin TL’niz olsa ne alırdınız Esenyurt’ta dükkan mı alırsınız ev mi alırsınız? Veya 100 bin TL’lik yatırım yapacak olursanız soruyu böyle düzelteyim.

Mehmet Yalçıntepe: Şimdi ödememe bağlı ben 100 bin liram olsa ben 4 tane, 5 tane 1+1 alırım.

Tebernüş Kireçci: Nasıl alacaksınız 20 bin liramı bunlar?

Mehmet Yalçıntepe: 20 bin lira peşin veririm daire başına. 5 tane daire alırım kalanını da bin lira, bin lira 5 bin lira 2 sene sıkıntı çekerim. Ondan sonra daireler zaten kendi borçlarını ödüyorlar. 60 ay 0 faizle daireler satıyoruz mesela. Ne olacak 2 sene bir sıkıntı ondan sonra daireler kendi borcunu kendisi ödüyor.

Tebernüş Kireçci: Sizin ki farklı bir ticari yaklaşım

Mehmet Yalçıntepe: Tüccarlıktan geliyorum, 89 yılından bu tarafa bir tüccarlık var. Kuruşlarla ben para kazanıyorum.

Tebernüş Kireçci: Peki bir şey söyleyeceğim yani benim düşüncem şu. Ben hep okurlarıma, izleyicilerime emlak için çok riske girmeye gerek yok, paranız oldukça alırsınız 100 bin TL’si olan birisine tavsiyem 1+1 al sonra ikisini de al

Mehmet Yalçıntepe: Benim tavsiyem 5 tane al

Tebernüş Kireçci: Burada biraz çelişiyoruz. Neden?

Mehmet Yalçıntepe: Çünkü şimdi 1 tane alırsın peşin alırsın.

Tebernüş Kireçci: Yüzde 12’de indirim alırız

Mehmet Yalçıntepe: Tabii ki yüzde 12’de indirim alırsın ama çok bir karı olmaz. Ama 5 tane alırsa bugün 1 tane 100 bin liraya daire ben garanti veriyorum 2 sene sonra Esenyurt’ta 200 bin lira, kirası bin lira gibi kira olacak. Yanı başlarında artık üniversiteler yapılacak. İnşallah Esenyurt üniversitesinin de başkanımız sözünü verdi yapacağız diye. Bu da yapıldıktan sonra ayda 1 daire, bin liradan, 5 daire, 5 bin liradan kira getirir. 100 bin lira kazandırsa bırak ben çok atıyorum diyelim. 50 bin lira kazandığını kabul edelim. 5 taneden 250 bin lira kazanacak.

Tebernüş Kireçci: Boğulacaksanız büyük denizde boğulun diyorsunuz. Trump’ın meşhur sözü vardır der ki; Nasıl olsa düşünüyorsun, o zaman büyük düşün hiçbir sakıncası yok.

Mehmet Yalçıntepe: Hiçbir şey kaybetmeyecek ki. Yani oldu 5 tane anlaştı müşterimiz ödeyemedi. Ben onun dairesine para kazandırarak yine kendime alırım ve bugünkü değerlerden alırım. Yani ödeyemedi diye de ben vatandaşımızın 3 kuruşuna göz dikecek gibi bir tüccar zihniyeti olamaz zaten. Böyle insanlar hep kaybeder. Allah böyle insanlara da fırsat vermesin. Ama Esenyurt’ta gerçekten düzgün kaliteli firmalar var. Bu firmaların içinde de Yalçıntepe’nin olması gerçekten gurur veriyor. Gerçekten benim projem bölgeye çok değer katıyor katacakta 2 sene sonra bölge çok farklı olacak diye düşünüyorum.

Tebernüş Kireçci: Peki dükkan yatırımına nasıl bakıyorsunuz ona hiç değinmediniz?

Mehmet Yalçıntepe: Parasına göre bakıyorum dükkan yatırımının. Tabii ki o başlı başına para kazandırıyor. Bugün 100 lirayla 5 daire alırsınız veya 1 daire alırsınız paranıza göre yatırımlar oluyor. Dükkanlar bugün 500 bin liradan 1 milyondan aşağı dükkan olmadığı için durumu iyi olan vatandaşlar için iyi bir fırsat diyorum.

Tebernüş Kireçci: Biraz da genel konuları konuşalım önümüzdeki dönem. Yabancıların mülk edinmesini kolaylaştıran yasa çıkıyor yasa çıkmadan İngilizlere ve Araplara satıyoruz dediniz. Yasa çıktıktan sonra kimlere satmayı düşünüyorsunuz yani kutuplara kadar gideceksiniz inşallah ekvatora kadar gideceksiniz.

Mehmet Yalçıntepe: Avrupa Birliği’ne satmayı düşünüyoruz. Amacımız Türkiye’ye döviz girdisini sağlamak. Türkiye’de istihdam sağlamak amacımız budur yoksa benim para kazanmak falan gibi değil ben bu vatanın evladıyım bu vatana istihdam sağlarım 3 kişiye, 5 kişiye, 500 kişiye ekmek verebiliyorsam ne mutlu bana. Tabii ki dışarıdan da rağbet olduğu zaman bu sefer projeler daha çok olacak daha garantili adım atılacak Türkiye’mize daha fazla döviz girdisi olacak diye düşünüyorum. Bundan memnun oluyorum.

Tebernüş Kireçci: Peki kentsel dönüşüm konusunda ne düşünüyorsunuz?

Mehmet Yalçıntepe: Kentsel dönüşüm olması gerek bir şey demin bahsettiğim gibi artık her köşe başında bir bina bahçesi olmayan, donatısı olmayan binalardan artık vatandaşımızı çekmemiz lazım. Bakıyorsunuz her köşe başında bir ev, ama o evde kültürlü yaşamıyor, hayatları o kadar garanti altında değil ama büyük projelerde güvenli oluyor falan her şey daha garantili oluyor.

Tebernüş Kireçci: İşte Türkiye’nin yeni tarzı buydu 2003-2004’te başlayacak ve önümüzdeki yıllarda devam edecek insanlar bir ev sahibi oldukları zaman istedikleri şeyler belli 1 güvenlik İstanbul her geçen gün güvenlik açısından daha kötü bir noktaya yürüyor. 2cisi sosyal donatılar parklar, 3cüsü otopark o da çok önemli biliyorsunuz geçtiğimiz dönemlerde cinayetler işleniyordu. Önümüzdeki dönemde de bu sıkıntılar devam edecek aslında kentsel dönüşüme yeni yapılara belki de en çok bu noktada ihtiyaç var. 4cüsü çocuklar için park alanı hatta bunu anneler kızmasın çok ciddi bir ihtiyaç çocuklar için park bunu 1ci sıraya çekebiliriz gönül rahatlığı içersinde. Alışveriş kolaylığı yine yanı şekilde çok önemli. Bunun dışında alışveriş kolaylığı açısından Esenyurt’ta ne görülüyor? Akbatı Alışveriş Merkezi açıldı.

Mehmet Yalçıntepe: Evet zaten Akbatı oraya bir değer kazandırdı. Bütün markaların olduğu bir yer.

Tebernüş Kireçci: Bir de iyi markaların olduğu bir yer.

Mehmet Yalçıntepe: O yüzden artık İstanbul’un içine gidip de marka aramaya gerek yok. O eskidendi, Bakırköymüş, İstinye Parkmış falan artık Esenyurt’ta herkes aradığını bulabiliyor. O Yüzden Esenyurt’un bir İstinye Park’ı olacak, olmasına az kaldı. Esenyurt bir Kadıköy olmaya az kaldı. Daha değerini millet yeni anlamaya başladı. Aslında Esenyurt çok güzel konumda olan bir bölge. Baktığınız zaman iki tane havaalanının ortasında, Atatürk Havaalanı’na 15 dakika, Silivri Havaalanı inşallah açıldığı zaman 30 dakika…

Tebernüş Kireçci: Hazerfen Havaalanı hemen burnunun dibi diyorsunuz özel jeti olanlar için, helikopterle inmek isteyenler için.

Mehmet Yalçıntepe: Evet macera yaşamak istiyorsanız ben hiç binemiyorum korkuyorum da…

Tebernüş Kireçci: Yok uçacağız ama şu havalar bir düzelsin önümüzdeki aylarda bir uçuş yapacağız.

Mehmet Yalçıntepe: İnşallah sende olursan yanımda olur. Yani Esenyurt’un çehresi değişti. İstanbul halkının da artık düşüncesi değişti. Neden? Önceden İstanbul’a gideyim de bir gecekondum olsun da kalanı tamam diyordu, geçim kolaylaşıyordu. Şimdi ise vatandaşımız gecekondu değil dairesi olmasına rağmen, güvenilir bir yerde evim olsun diyor bir de iyi bir bölgede çocuğumu yetiştirebileyim gözüyle bakıyor. Bu halkımızın gelişmesi demektir, geliştirilmesi demektir. Gerçekten bu da bizleri sevindiriyor. İnşallah halkımız layık olduğu yerde, layık olduğu bir yaşamı yaşar diye düşünüyoruz.

Tebernüş Kireçci: Bir soru soracağım ama kısa bir yanıt isteyeceğim. Şimdi Esenyurt’ta bir tarafta alışveriş merkezleri projeleri var, diğer taraftan da sitelerin, apartmanların altında dükkanlar var. bu dükkanların uzun vade de sağlıklı ticaret yapabileceğini düşünüyor musunuz? Dükkan yatırımını tavsiye ediyor musunuz?

Mehmet Yalçıntepe: Dükkan yatırımı her zaman her yerde iş yapar. Çünkü açık AVM’de gerekiyor halkımıza, kapalı yerlerde gerekiyor açık yerlerde. Şimdi her köşe başında da bir alışveriş merkezi yok baktığınız zaman Esenyurt’ta şöyle diyeyim ben projeme yakın bir Akbatı var, bir de Avcılar’da Torium var daha oranın arasında kaliteli bir alışveriş merkezi yok. Baktığınız zaman bizim yerlerdeki o dükkanlarda iyi ve akıllı bir yatırımdır.

Tebernüş Kireçci: Önümüzdeki dönem dükkan yatırımında Esenyurt’ta iş yapar diyorsunuz.

Mehmet Yalçıntepe: Evet her zaman dükkanlar iş yapar yeter ki yerini bilmek lazım

Tebernüş Kireçci: Peki iyi bir dükkan nasıl olmalı? Sizin esnaf geçmişiniz de var ticarette biliyorsunuz…

Mehmet Yalçıntepe: Yani iyi bir dükkan nasıl olmalı? Yayanın fazla olduğu bir yer olması lazım. Bir de yol akımı fazla olan bir olması lazım.

Tebernüş Kireçci: Peki bize ayrılan sürenin sonuna geldik. Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’nde bugünkü konuğumuz Yalçıntepe Grup yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe’ydi. Yarın yeni bir konukla görüşmek üzere diyorum. Hoş çakalın.Konut Times Konut Haberleri
kişi Facebook'ta beğendi
5949 kişi bu videoyu izledi
5949 kez izlendi
3. köprü yapim video , kuyumcukent video , havadan emlak video evora , w bahce video , garanti koza video , Unikonut Ispartakule havadan emlak video , havadanemlak hosdere video , dumankaya konsept halkalı son hali video ,
Şuan sitedeki 34 kişi toplam 9.464 video'nun keyfini çıkarıyor.. Sizde onlardan birisi olun