emlakkulisi projeara

Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 20 Ekim 2011 konuğu : Vedat Yılmaz

Paylaş:2. Bölüm

Paylaş:
Emlak Haberleri
video_satış

Proje Adı

: Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 20 Ekim 2011 konuğu : Vedat Yılmaz

Firma

:

Lokasyon

: İstanbul

Video Sayısı

: 2

Video Tarih

: 2011-10-20 13:23:35

Görüntülenme Sayısı

: 6782

Video No

: 2075

Etiketler

: skyturk emlakkulisi , emlakkulisi tebernüş kireçci , Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programı , skyturk emlakkulisi , tebernüş kireçci skyturk programı , tebernüş kireçci emlak kulisi , tebernuskirecci.com.tr , 20 ekim skyturk emlak kulisi , emlakkulisi 20 ekim konuğu vedat yılmaz ,

Video Açıklaması

: Bölüm 2 | Tebernüş Kireçci: İyi günler. Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’ne hoş geldiniz. Bugünkü konuğumuz Pusula İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yılmaz. Vedat Yılmaz’la İstanbul’un ucuz konut piyasasındaki son gelişmeleri konuşacağız. Trendin ve eğitimlerin neler olduğunu değerlendireceğiz. Hoş geldiniz diyorum efendim.

Vedat Yılmaz: Hoş bulduk Tebernüş Bey.

Tebernüş Kireçci: Ucuz konut piyasası nereye gidiyor. Tabii İstanbul’da ucuz konut deyince aklımıza gelen 2 lokasyon var bir tanesi Esenyurt ve civarı diğeri Anadolu Yakası’nda Tuzla, Aydınlı ve Gözdağı, gerçi Kurtköy’de de fiyatlar düştü çaktırmadan söylemek gerekirse. Esenyurt tabii bu işin merkezi son durum ne?

Vedat Yılmaz: Esenyurt’ta tabii aslında ucuz konutta demeyelim artık. İnsanların beklentileri ve istekleri değişti en iyisini en ucuzunu almaya çalışıyorlar.

Tebernüş Kireçci: Ne diyeceğiz peki ekonomik konut mu diyeceğiz?

Vedat Yılmaz: Fiyat olarak ekonomik ama sosyal alan ve yaşam alanları olarak mükemmele yakın şeyler. Çünkü bölgemizi takip ediyorsunuz, çok iyi projeler, çok iyi rakamlara şu an pazarlanıyor. Biz yine de memnunuz bölge içerisinde.

Tebernüş Kireçci: Peki fiyatlar nereden nereye geliyor?

Vedat Yılmaz: Fiyatlar bölgemizde son dönemde bir trend var 1+0 tabir ettiğimiz stüdyo dairelerimizden başlangıç olarak söylersek 40 binle, 300-350 bin TL aralığında şu anda bölge genelinde fiyatlar var.

Tebernüş Kireçci: Paranıza göre mal ve alternatif var.

Vedat Yılmaz: Bir de Tebernüş Bey insanlar artık sadece daire almıyorlar yaşam alanı alıyorlar. Bununla beraber otopark alıyor, havuz alıyor, sosyal tesis alıyor, yürüyüş alanı vesaire… Dediğim gibi insanlarımız biraz daha bilinçli ve şunun farkındalar ben sadece ev almıyor. Ki bu rakamlarla İstanbul’un artık çok pahalı bir şehir arsa maliyetleri biliyorsunuz buna rağmen hala ucuz rakamlarla satmaya devam ediyoruz. Ama bu mücadele çok fazla uzun sürmeyecek çünkü arsa maliyetleri gerçekten bununla beraber demir ve betondaki maliyetler, fiyatları biraz yukarı doğru ittirecek gibi görünüyor.

Tebernüş Kireçci: Geçenlerde bir izleyicimiz bir soru sormuş aslında çok güzel bir soruydu ben de size sorayım üzerimde kalmasın. “Tebernüş Bey bu Esenyurt’taki boş parsellere toplam kaç konut yapılacak ya da daha kaç konut yapılabilir” diye bir soru sormuştu bende size sorayım. Sizde o boş parsellerin ortasındasınız?

Vedat Yılmaz: 2-3 ayda yaklaşık olarak bir 15 dönüme yakın bir arazi toparlayabildik ama çok fazla aslında boş gibi görünen fakat hepsinin sahibinin olduğu arsalar oralar.

Tebernüş Kireçci: Ya belediyedir ya hazinedir

Vedat Yılmaz: Belediyedir, hazinedir, firmalardır, tabii sadece konutla ilgili o bölge şekillenmeyecek, orada hastanesi, sosyal alanları, parkları vesairesi de olacak ama şunu söyleyeyim bölgede çok fazla bir alan yok. Biz göre yok.

Tebernüş Kireçci: Ne kadar var peki?

Vedat Yılmaz: Tahmini toplam için söyleyeyim 100 bin metrekareyi geçmez. Çünkü inanın şu anda biz şöyle bir firmayız, biz site mantığıyla site geleneğinden gelen bir firmayız genelde bizim en düşük metrekaremiz 5 dönüm olması gerekiyor. Biz şu anda o arsaları arazileri bulamıyoruz. En son projemize işte 7-7 buçuk dönümlük bir arazi bulduk, şu an altığımız en son bir arazimiz var işte 6-6 buçuk dönümlük, gerçekten arazi konusunda sıkıntı yaşıyoruz bölgede. O yüzden müşterilerimiz şöyle düşünmesinler aslında çok fazla bir arazi yok orada.

Tebernüş Kireçci: Kaç yıldır bölgedesiniz, kaç yıl oldu?

Vedat Yılmaz: 93’ten beri Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesindeyiz. Babadan devraldık tabii Pusula İnşaat’ı 93’ten beri Allah’a şükrüler olsun 1300 konutu teslim ederek son 1 yılda da 1600 konut artık 120 işyeri ve mağazayla 3 tane projemize start verdik.

Tebernüş Kireçci: Peki 18 yıldır arsa fiyatları nasıl değişti? Veya şöyle söyleyeyim 30 yaşındasınız galiba geri dönme şansınız olsa 13-14 yaşında olsan hadi bilemedin 20 yaş diyelim para kazanmaya başladığınız arsa mı alırdınız konut mu alırdınız?

Vedat Yılmaz: Arsa kesinlikle arsa alırdım. Ben size basit bir çok öyle geriye gitmeye gerek yok bundan 4 ay önce Rüya Yaşam diye projemiz vardı onun arsasının metrekaresini 600 TL’ye almıştık şu anda en son aldığımız projelerimizin arsası 1600-1700 TL.

Tebernüş Kireçci: Peki emsal aynı mı, emsal farklı mı?

Vedat Yılmaz: Aynı

Tebernüş Kireçci: Aynı emsal 4 ayda yüzde 150. Peki aynı dönemde konut alsaydık ne kazanırdık.

Vedat Yılmaz: Konut alsaydık bu kadar kazanamazdık.

Tebernüş Kireçci: Ne kazanırdık peki?

Vedat Yılmaz: Yani şöyle söyleyelim konuttan yüzde 50- yüzde 60 örnek olarak kazanıyorsak. Burada arsada çok ciddi bir kazancımız var tabii bizim hammaddemiz biliyorsunuz arsa konut üreticilerinin ama gerçekten biz arsa konusunda bizler o kadar zorlanıyoruz ki yani bunun bir müşterimizin alabilmesi belki 10 yıl önce inanın çok daha uygun rakamlara arsalarımız arazilerimiz vardı. Bugün benim geriye dönme şansım olsa bütün paramı arsaya yatırırdım yani.

Tebernüş Kireçci: 99 yılında cebinize 1 milyon dolar koysaydınız oradaki bütün arazileri çok rahat bir şekilde toplayabilirdiniz.

Vedat Yılmaz: Bugün 100 bin konuttan bahsederdim

Tebernüş Kireçci: Hatta artan paraya da güzel, lüks bir otomobil alma şansı…

Vedat Yılmaz: Çok rahat ama şimdi dediğim gibi 1500 TL’ye 4 bin – 5 bin TL’lere kadar arsa metrekareleri var çok ciddi rakamlar. Ben hep gelen müşterilerimize şunu söylemek istiyorum konut alımı için acele etsinler. Çünkü biz bir önceki projemizdeki fiyatlar ile bir sonraki projemizin lansman fiyatlarına bakarlarsa zaten farklılığı görecekler.

Tebernüş Kireçci: O kadar acele edecek bir şey var mı? Bende tam tersini söylüyorum izleyicilerimize hem okurlarıma, aman sakin olun emlak yatırımı aceleye gelmez kaçan göçen bir fırsat yok diyorum.

Vedat Yılmaz: Şimdi tabii siz sektörün içerisindesiniz ama biz Beylikdüzü’nde gerçekten arsa maliyetlerinde çok büyük bir şey var. Bulabileceğiz arsa yok. Üretemedikten sonra istemediğimiz kadar biz bunu ucuz ya da pahalı satalım, üretebilmek çok önemli biz kendi namımıza hep şunu söylüyoruz belki 4cü ya da 5ci projeden sonra bizimde bulabilecek yerimiz olmayacak çünkü siteden yer almak önemli. En az 3-4 blok olması lazım yeşil alan olması lazım. Tabii ben bağışlayan şey olarak bakıyorum gidersiniz bir alırsınız 500 metredir bir blok koyarsınız bitti. Kapı dışına çıkarsınız ayağınız beton görür öyle tarzlara biz kesinlikle girmiyoruz.

Tebernüş Kireçci: Peki kısa bir reklam arası verelim sonra kaldığımız yerden devam ederiz. Sevgili izleyiciler kısa bir reklam arasından sonra tekrar bir araya geleceğiz.

Tebernüş Kireçci: Sevgili izleyiciler bugünkü konuğumuz Vedat Yılmaz’la kaldığımız yerden devam ediyoruz. Peki Esenyurt’ta arsaları bitirdik, arazileri bitirdik bundan sonra trend neresi olacak? Nereye sıçrayacak?

Vedat Yılmaz: Biz Beylikdüzü-Esenyurt kökenli bir firmayız 2 projelerin üzerindeki 2 arazimiz daha var. Ondan sonraki süreçte Silivri şu an…

Tebernüş Kireçci: Peki Tepecik’te falan ekmek çıkmayacak mı size? Kıraç’ta da pek fazla arsa yok

Vedat Yılmaz: Kıraç’ta kalmada zaten Kıraç’ta yok

Tebernüş Kireçci: Esenyurt’un kuzey bölgesinde biz sürekli uçtuğumuz için, Hadımköy taraflarında biraz arazi var, Tepecik var..

Vedat Yılmaz: Sanayi ağırlık arsa alabiliyorsunuz genellikle sanayi ağırlıklı arsalar. Kısa vadede dediğim gibi belki oralardan bir şeyler çıkar ama uzun vadede dediğim gibi çok ciddi konut adetleri ürettiğimiz için Silivri gibi görünüyorum şu anda.

Tebernüş Kireçci: Peki mimarsınız aynı zamanda ben başka bir şey merak ediyorum. 30 metrekare ev, 35 metrekare ev benim Japon arkadaşlarım var onlar yaşamanın çok güzel olduğunu söylüyorlar bir de güzel mobilya döşerseniz keyifli olur diyorlar.

Vedat Yılmaz: Çok büyük bir evi çok kötü dizayn ederseniz çok küçükte görünebilir

Tebernüş Kireçci: Şimdi stüdyolarla ilgili olaraktan belirsizlik var. Merkezi lokasyonlarda bir şekilde stüdyolar devam ediyor kiralanabiliyor falan gelişme akslarındaki stüdyoların teslimleri daha yeni yeni başlıyor. Siz nasıl görüyorsunuz stdüyoların geleceğini? 30-35 metrekare bir Türk işi tırnak içerisinde söylüyorum veya bizim insanımız için biraz fazla küçük değil mi? Ben kısa boyluyum bir şekilde sığarım ama iri yapılı bir insan için 30 metrekare, 35 metrekare?

Vedat Yılmaz: Estağfurullah şimdi ihtiyaç noktası çok önemli oluyor burada. Şimdi Beylikdüzü-Esenyurt lokasyonundayız bulunduğumuz alan içerisinde biliyorsunuz üniversiteler var hastaneler var bunlarla beraber alışveriş merkezleri. Aslında biz mesela bazen evi satarken bazen müşterimizle sohbet ediyoruz ne yapacaksın 1+0 - 1+1’i falan örneğin bir öğrenci 4 veya 5 sene neyse orada gelip eğitimini almak zorunda babası diyor ki ya benim oğlum kira ver kiraya gerek biliyorsunuz İstanbul’a gelen pek gidemiyor gitmeyecek bir evi olsun diyor. Ödeme planları ödeme şekilleri de çok uygun oluyor. 1+1 veya 1+0’larda yeni evli çiftler ya bizi 1 sene, 3 sene, 5 sene idare ederiz diyor.

Tebernüş Kireçci: Yani stüdyolar yeni evli çiftler tercih ediyor mu?

Vedat Yılmaz: İnanın tercih ediyor şöyle bir evimiz olsun en azından bir yerden bir başlangıç yapmış olalım 1 sene sonra, 3 sene sonra, 5 sene sonra buraya satıp kendimize atıyorum bunun üzerine belli bir rakamlar koyup şey yapabiliriz. Bir de genelde bölgede yapılan yapılar rezidans mantığıyla yapıldığı için TÜYAP Fuar Merkezi’nin oralarda 1-2 tane otel var. Fuarlarda biliyorsunuz yoğun oluyor TÜYAP Fuar Merkezi’nde rezidans mantığında olduğu için insanlar buraları alıp adam diyor ki ben örneğin 150 dolar, 200 dolar vereceğime işte buraya günlük 40 dolar, 50 dolarla kendi misafirimi burada ağırlayabilirim mantığı oluyor. Hata ben ilk projemizde bize şöyle bir teklif gelmişti bütün stüdyolarınızı bize satın diye bir grup gelmişti.

Tebernüş Kireçci: Yerli mi, yabancı mı?

Vedat Yılmaz: Yerli yabancı ortak?

Tebernüş Kireçci: Ne Yapacakmış o kadar stüdyoyu?

Vedat Yılmaz: Otel mantığı yani burada işte şöyle bir değerlendirme yapmışlar kendilerine göre işte TÜYAP’ta senede şu kadar şu kadar fuar olur şu kadar insan geliyor, şu kadarı otellere sığabilirken, şu kadarı açıkta kalıyor bunları bu sistemi oturtursam direk buradan çok rahatlıkla hem kiraya verip hem ciddi bir gelir elde edebilirim gibi. Hala talep devam ediyor bir de projelendirirken stüdyoyu eksik etmiyoruz 1+0’ları.

Tebernüş Kireçci: Peki diyelim ki 100 konutluk projeye başladınız. En son başladığınız konut proje

Vedat Yılmaz: 500 konutluk

Tebernüş Kireçci: Yüzde kaç stüdyo?

Vedat Yılmaz: Yüzde 15

Tebernüş Kireçci: Yüzde kaçı 1+1

Vedat Yılmaz: Yüzde 15 1+0’ımız, yüzde 40-45 civarı 2+1, 3+1 çok az

Tebernüş Kireçci: Kaç tane?

Vedat Yılmaz: Projemizde 24 tane 3+1’imiz var.

Tebernüş Kireçci: Yüzde 5 toplam

Vedat Yılmaz: Yani yüzde 5 ihtiyaç noktası çok önemli biz zorlanıyoruz 3+1’i bölgeye satmaktan açık söyleyeyim. İnsanlar çünkü küçük metrekareler istiyor. Yani eskiden dediğim gibi 165-180 metrekare 200 metrekare daire yapıyorduk müşterimiz gelip “aa bu da küçükmüş” diyordu şimdi 3+1’i düşünen adam ben 2+1’de de yaşabilirim diyor. 2+1 olsun diyor, ona göre aidatı olsun ona göre elektriği suyu temizliği, yani insanlar biraz maddi noktayı düşünüyorlar.

Tebernüş Kireçci: Peki yine çok önemli noktaları bir tanesi de Esenyurt’un zemini özellikle sizin proje yaptığınız lokasyonlarda hatta oraya proje yapılmaz topraklık orası eski döküm sahası diye. Bana sorulduğu zaman bende hep aynı yanıtı veriyorum. İstanbul’un neresi olursa olsun hangi bina olursa olsun büyük İstanbul depreminden sağ çıkmayı başarırsak dönüp bakmak gerekiyor bir uçmayı istiyorum işin aslı. Yani biz bunu yaşayacağız umarım en az hasarla atlatırız bir felakete dönüşmez.

Vedat Yılmaz: İyi projeler yaparsak, doğru inşaatlar yaparsak en az hasarla atlatırız. Yoksa bu elimizi açarak olacak şeyler değil.

Tebernüş Kireçci: Peki ne diyeceksiniz gönül rahatlığıyla mesela siz orada oturuyor musunuz, Esenyurt’ta oturuyor musunuz?

Vedat Yılmaz: Tabii biz ailece Esenyurt-Beylikdüzü’nde ailecek oturuyoruz. Kendi projemizde gönül rahatlığıyla oturuyoruz ve ben size şunu söyleyeyim nasıl çalıştığınız önemli biz nasıl çalışıyoruz ondan bahsedeyim.

Tebernüş Kireçci: Ben sadece sizin firmanız olaraktan değil genel olaraktan bölgede zemin problemi var mı yok mu?

Vedat Yılmaz: Bölge ile ilgili aslında zemin problemi yok bizim bakın son projelerimizde aldığımız değerler 2.4 – 2.5 gibi çok ciddi değerler.

Tebernüş Kireçci: Neyin değeri 2.4 – 2.5?

Vedat Yılmaz: Yani zeminin taşıma mukavemetiyle alakalı. Ama şuna dikkat etmek gerekiyor toplu konut yapıyorsun yüksek katlı binalar yapıyorsunuz bunu bir mantık olarak şey yapmanız lazım. Biz mesela ne yapıyoruz fore kazık uygulaması yapıyoruz. Kaç metre 28 buçuk – 30 metre aralığında fore kazık yapıyoruz, 1.70 radye yapıyoruz bakın dediğim gibi 30 metrekare fore kazık çakıyorsun blok altına artık arsanın genel etrafına çakıyorsunuz yani bu da ne oluyor otomatikman bütün arsanın dört tarafını ve blok altı blokların oturduğu sahayı havuz sahasına kadar fore kazık yaptığınız zaman zaten sizin zeminle pek işine kalmıyor. Yani öyle sahalar var ki biliyorsunuz adamlar denizin ortasına artık büyük, yüksek katlı binalar kuruyorlar.

Tebernüş Kireçci: Veya çölün ortasına

Vedat Yılmaz: Aynı şekilde yani zeminin ne olduğu bence çok önemli değil nasıl çalıştığınız çok önemli ben hep müşterilerime şunu söylüyorum kale gibi yerler. Çünkü 30 metrekare fore kazık çak, 1.70 radye yap onun üzerine işte em küçük kolonunuz perdeniz 2 – 2.40 falan yani resmen kale gibi bir yer. İstanbul’un Allah göstermesin her tarafı yıkılırsa benim evimde yıkılır benim binamda yıkılır diyorum. Çünkü en dikkat ettiğimiz şey sonuçta insanlara bağışlayın beni mezar yapmıyoruz insana ev yapıyoruz. Fore kazık maliyeti de çok büyük maliyetler değil. O şekilde çalışıyorsanız Tebernüş Bey sıkıntı yok.

Tebernüş Kireçci: Peki onu da sorayım. Esenyurt’la ilgili yapılan yine çok sık bir espri vardır işte başka yerlerde inşaatın sıfır seviyesine geldiğiniz zaman yüzde 30’unu bitirmiş olursunuz, Esenyurt’ta yüzde 70’i bitmiş olur derlerdi. Zemin maliyetleri ne kadar tutuyor toplam inşaat maliyetleri içerisinde?

Vedat Yılmaz: Şöyle bizim yüzde 5 ile 12 arasında zeminin kullanacağınız fore kazık ve radye kalınlığına göre yüzde 5 ile 8 arasında doğru bir şekillendirme yaparsanız yüzde 5-6 gibi bir şeye tekabül ediyor. Ama olması gereken o siz o yüzde 5 -6’yı bir yerlerden bir şekilde kısabilirsiniz yani iç malzemeden bahsediyorum ama kesinlikle kabadan ödün vermemek lazım.

Tebernüş Kireçci: Özellikle temelden ödün vermemek gerekiyor.

Vedat Yılmaz: Ve dediğim gibi biz bütün projeleri site mantığıyla yaptığımız için kapalı otopark, 3 katlı kapalı otoparkımız var komple perde zaten bağlantılı. Yani aslında müşterilerimiz gelip gezdiğinde görüyorlar bizim arsa üzerinde çok fazla açık alanımız kalmıyor yeşil saha alanlarını değerlendiriyor ama yeşil sahaların altı otopark örnek veriyorum size. Adamın havuzunun altı otopark…

Tebernüş Kireçci: Orada yalıtıma özen gösteriyorsunuz değil mi sonra adam ya da hanımefendi gelir arabasını park eder sabah yıkanmış halde bulur.

Vedat Yılmaz: Yok en çok dikkat ettiğimiz şey Tebernüş Bey, biz kabaya çok çok önem veriyoruz. Olması gerekende o yani benim için bölge fark etmiyor yani Esenyurt’un orası değil Beylikdüzü’nün herhangi bir bölgesi de olabilir ben buna dikkat ediyorum. Çünkü en önemli olay bu zaten deprem bu ülkenin bir gerçeği yani kaçınılmaz bir gerçek ne zaman nasıl olacağını da bilemiyoruz. Bence maliyetleri hesaplarken önce şu hesaplanması lazım önce ben zemin iyileştirmemi doğru yapmak zorundayım kardeşim sonraki nokta diyeyim evin boyası şöyle olmuş, parkesi böyle olmuş, parkesi bunlar çok önemli şeyler değil.

Tebernüş Kireçci: Ben bütün müteahhitlere ve gayrimenkul geliştirme şirketlerinin patronlarına aynı şeyi söylerim. Ne olursa olsun temel ve zemin deprem yönetmeliğine göre yapı yapmak esastır. Eğer rahat uyumak istiyorsanız parayı nasıl olsa kazanırsınız işinizi düzgün yaparsanız parayı nasıl olsa kazanırsınız

Vedat Yılmaz: 30 kazanmazsınız da 10 kazanırsınız ama bu süreklilik olur. Dediğiniz gibi yarın başınızı yastığınıza koyduğunuz zaman “Ya ben orada doğru mu yaptım yanlış mı yaptım” gibi bir kaygınız olmaz. Güzel olan bence de bu yani yine dediğim gibi bütün müşterilerime söylüyorum gelip ben bütün müşterilerime şunu diyorum önce bir aşağı inip bir ne ettik önce bir otoparklara inin, çevresini görün, fore kazığını görün ve resimlerle bu zaten internet sitemizde devamlı güncelliyoruz ki ilk aşamadan son aşamaya kadar. Yani zaten müşterimiz internet sitesine girdiği zaman Pusula İnşaat ne yapmış nasıl çalışmış o projede çok rahatlıkla görebiliyor. O fore kazıkları Tebernüş Bey bir görseniz 30 metre, 0,85 - 0,90 çapında fore kazıklar çok ciddi zemin yerleştirmelerine tekabül eder. Gönül rahatlığıyla alabilirler yani.

Tebernüş Kireçci: Peki 2. soracağım soru yine bölgeyle ilgili olaraktan bir altyapı problemi yaşanılacak gelecekte. İşte bu kadar evin atkı suyu, temiz suyu ulaşımı erişimi otoparkı bunlar nasıl sağlanacak, geleceği nasıl görüyorsunuz veya Brezilya veya Pekin örneğinde olduğu gibi bütün yapılaşma tamamlandığı zaman yoğun emsali çok çirkin yapılaşma dış cephelerde dökülen yapılaşma mı göreceğiz yani patron kimliğinizden daha çok mimar kimliğinizle yanıtlarsanız…

Vedat Yılmaz: Tabii orada yaşayacak birisi gibi ben öyle bakarım. Şimdi bir kere otopark sorununu şöyle çözmemiz gerekiyor ki biz öyle çözüyoruz. Kapalı otoparklar olmazsa olmazlar. Kapalı otopark yapmak zorundasınız. Bizim şu an projelerimizin olduğu alan 30 metrelik yola cephe ama bir kere otopark sorunlarını çözelim kendi içimizde. Kapalı ve açıkla çözeriz. Altyapı konusunda da çok büyük bir problem olacağına inanmıyorum. Çünkü o kadar ciddi projeler yapan bizler ve belediyemizle beraber o altyapı sorunlarını da çok rahatlıkla çözebileceğimize inanıyorum.

Tebernüş Kireçci: Umarın öyle olur 10 yıl sonra veya 20 yıl sonra veya 5 yıl sonra yapılaşma tamamlandığı zaman.

Vedat Yılmaz: Tabii ki ufak tefek sıkıntılar olacaktır neresi olursa olsun ama biz dediğim gibi müteahhitler olarak şu otopark sorununu çözersek geri kalan noktada ben çok büyük bir problem olmayacağını düşünüyorum.

Tebernüş Kireçci: Peki bize ayrılan sürenin soruna geldik çok hızlı geçer bizim programlar genelde.

Vedat Yılmaz: Çok keyifliydi.

Tebernüş Kireçci: Sağolun. Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programında bugünkü konuğumuz Pusula İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yılmaz’dı. Vedat Yılmaz’la İstanbul’un ucuz konut piyasasını değerlendirdi. Yarın yeni bir konuk yeni bir konuyla görüşmek üzere diyorum. Hoşça kalın.Konut Times Konut Haberleri
kişi Facebook'ta beğendi
6782 kişi bu videoyu izledi
6782 kez izlendi
3. köprü yapim video , kuyumcukent video , havadan emlak video evora , w bahce video , garanti koza video , Unikonut Ispartakule havadan emlak video , havadanemlak hosdere video , dumankaya konsept halkalı son hali video ,
Şuan sitedeki 37 kişi toplam 9.464 video'nun keyfini çıkarıyor.. Sizde onlardan birisi olun